More

  Трошки про java — Бесплатный каталог ссылок «Мир сайтов»

  У 1999 році Sun Microsystems представила всьому світові нову програмну технологію, призначену для створення додатків, що працюють на мобільних пристроях — стільникових телефонах, КПК та інших. Технологія називалася Java 2 Micro Edition, або скорочено J2ME. Строго кажучи, технологія ця не зовсім нова — вона стала спадкоємицею J2SE, яка використовується для створення «великих» додатків. Фактично J2SE трохи спростили, прибрали зайве і додали специфічні, важливі для мобільних пристроїв функції. Особливістю Java-програм є те, що вони виконуються на так званій віртуальній машині Java, а сама технологія замислювалася як платформно-незалежна. Якщо мобільний телефон має підтримку Java, на ньому повинні запускатися будь-які Java-програми.

  Але не все так просто — віртуальна машина одна, а технічні можливості мобільників різні. Та й на телефонах різних виробників та сама програма цілком може не запускатися — різняться реалізації Java на різних апаратних платформах, і проблема сумісності програмного забезпечення і пристроїв різних виробників у Java-світі все ще актуальна. Тому у випадку, наприклад, з іграми можна бачити, як одну й ту ж гру адаптують для різних апаратів.

  Виробники мобільних телефонів, розуміючи, що підвищення рівня сумісності Java-додатків із пристроями різних виробників дуже важливо, роблять певні кроки в цьому напрямку. Зокрема, Nokia і Vodafone займаються розробкою нових специфікацій для Java-додатків, покликаних підвищити сумісність програмного забезпечення та апаратів різних виробників. В результаті цього можна чекати ще більш великого поширення Java у світі та зниження цін на програми. Окрім спроб сторонніх розробників поліпшити стан справ, компанія Sun теж не припиняє роботи над цим стандартом. Наприклад, порівняно недавно було оголошено про розробку нових API, що реалізують підтримку Java-програмами web-сервісів.

  Cамая відома і поширена область застосування Java — це ігри. Але якщо подивитися трохи глибше, виявиться, що звичайний стільниковий телефон, навіть не смартфон, можна перетворити в досить багатофункціональний пристрій — читалку, скажімо, електронних книг, електронний словник … До апарату можна спробувати додати поштовий клієнт, записну книжку і ще багато чого. Завантажувати Java-програми можна за допомогою WAP, за допомогою дата-кабелю, ІК порту або Bluetooth.

  Сучасний сайт складно собі уявити без елементів на java, а виходить, попит на java програмування продовжує неухильно рости. Тому програмувати на java починають як новачки, так і досвідчені програмісти, які раніше спеціалізувалися в інших сферах. Такий перехід істотно спрощується схожістю синтаксису java з широко поширеним і давно використовується у кількох сферах C++, що дозволяє без зайвих зусиль освоїти цю мову, пройшовши курси java під керівництвом досвідченого викладача з хорошим практичним досвідом роботи. Втім, цей же шлях можна порекомендувати і початківцям, тим більше що логічна внутрішня структура цієї мови допоможе відразу ж освоїти «хороший стиль» програмування, заклавши тим самим міцний фундамент подальших професійних успіхів і досягнень.

  Recent Articles

  spot_img

  Related Stories

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox