More

    ОБРОБКА ІКЛІВ КАБАНА. — Бесплатный каталог ссылок «Мир сайтов»

    Для добування іклів кабана відпилюють частину морди звіра між очима й іклами, як показано на малюнку. Цей шматок морди повинний бути не менш, ніж у три з половиною рази довшим видимої частини нижніх іклів. Відпиляну частину поміщають у казан з холодною водою так, щоб він повністю занурився. Воду доводять до кипіння і варять на повільному вогні 2-3 год. Після варіння щелепи з іклами виймають з казана і, не даючи їм охолонути, витягають ікла. Щоб не обпектись, користуються рукавицями або ганчірками. Верхні ікла зазвичай виймаються легко, а щоб витягти нижні, їх потрібно на 3-5 см витягнути вперед, а потім обережно розкрити щелепні кістки з задньої сторони так, щоб ікла вільно вийшли. Потім ікла кладуть у казан з гарячою жирною водою до охолодження.Їх не можна залишати без води та мити холодною водою. Ікло, остигаючи в жирній воді, просочується жиром і здобуває захисний шар. Після охолодження з іклів видаляють нерви і витирають внутрішню поверхню ватою, висушують у вологому і теплому місці для уникнення розтріскування.

    Після сушіння ікла знежирюють бензином. Внутрішню частину іклів рекомендується заповнити клеєм БФ (будь-яким) і, потримавши його всередині 5 — 10 сек., виливають, повторивши це два-три рази з інтервалами в 30 хв. Клей перед цим розігрівають у посуді з теплою водою, щоб він легше виливався. Замість клею БФ внутрішність іклів можна заповнити епоксидною смолою такого складу: 80 частин наповнювача і 20 затверджувача. Замість клею порожнини іклів можна за допомогою пінцета заповнити ватою, змоченою в епоксидній смолі, через 12 год. клей затвердне, додаючи їм більшої міцності.

    Щоб ікла не псувалися від зміни вологості, їх можна покрити тонким шаром безбарвного синтетичного лаку. Відбілювати ікла не можна..

    Для монтажу іклів підбирають найрізноманітніші медальйони. У центрі медальйона симетрично розміщають верхні ікла, а ліворуч і праворуч — нижні. Для прикріплення іклів до медальйона застосовують спеціальні декоративні оправи з різного кольорового металу, дерева, кості. Ікла монтують так, щоб між ними і поверхнею медальйона був зазор близько 1 мм шириною, необхідний для наступного виміру обхвату іклів.

    Часто для оправи беруть напівтверду мідну чи мельхіорову пластинку товщиною 0,3-0,4 мм і вирізують стрічки шириною 3-4 см для кріплення іклів біля їхньої основи або 6-8 смуг вузької стрічки для обладнання кріплень хомуткового типу, що схоплюють ікло в декількох місцях, кінці їх протягують через отвори в медальйоні і закріплюють цвяхами зі зворотної сторони.

    Ікла можна прикріпити до медальйона гвинтами. Для цього зі зворотної сторони іклів просвердлюють два отвори на відстані 1 см один від одного: діаметр одного дорівнює діаметрові голівки гвинта, а іншого — діаметрові самого гвинта. Обидва отвори з’єднуються прорізом, ширина якого дорівнює діаметрові малого отвору. У більший отвір протягають голівку гвинта і просувають гайкою зі зворотної сторони. Гайку топлять у поглибленні навколо отвору медальйона.

    А. ФАНДЄЄВ В. НІКОЛЬСЬКА

    Блог мисливця

    Recent Articles

    spot_img

    Related Stories

    Stay on op - Ge the daily news in your inbox