More

    Професія програміста — Бесплатный каталог ссылок «Мир сайтов»

     У наш час інформаційних технологій все більшої популярності набуває професія програміста. Що ж ховається за цією назвою? Програміст — людина, яка пише програми для комп’ютерів та інших обчислювальних машин. Професія ця дуже складна і багатогранна.

     Для написання програм використовуються мови програмування — спеціальні ключові слова, які комп’ютер інтерпретує в зрозумілий йому код, після виконання якого, з’являється додаток з певним набором можливостей. На сьогоднішній день існує величезна кількість мов програмування, у кожного з яких є своя сфера застосування, переваги і недоліки. Наприклад, мова програмування Assembler використовується для написання програм низького рівня. На ньому розробляються продукти для процесорів і різних плат, але написати на ньому хороший графічний інтерфейс — справжня каторга. Мова програмування Сі чи його нащадок C++ використовується для самих різних сфер застосування, починаючи від програмування простих електронних плат, закінчуючи створенням операційних систем. Перераховувати мови можна довго, бо їх дійсно дуже багато.

     Якщо Ви обрали професію програміста, то будьте готові до постійного навчання. Для початку можете записатись на курси програмування. Але майте на увазі, що не можна вивчити одну мову програмування і потім роками працювати тільки з цими знаннями. IT сфера розвивається дуже динамічно: щомісяця з’являються нові алгоритми та додатки. Наприклад, програміст написав програму, але вийшла нова версія операційної системи, і формат файлів, в яких зберігається програма, вже не відтворюється. Проблеми подібного роду для даної професії виникають дуже часто. Вибрати формат файлу взагалі дуже складно, оскільки існує поняття кодування. Кодування — це формат, в якому зберігаються мови. Якщо програма буде використовувати в різних країнах світу, то можуть виникнути проблеми несумісності. Це часта і неприємна проблема.

     Пару слів про освіту, яку потрібно для роботи програмістом. З одного боку, багато розробників навчаються вдома, читаючи книги, але у більшості фірм, що набирають програмістів існує обов’язкова вимога наявності вищої освіти. Навчальні заклади в кожній країні пропонують навчання даної спеціальності. Але тут є невеликий нюанс: існують різні види програмування: веб-програмування, програмування для плат, телефонів, різних операційних систем і так далі. Перейнятися в усі тонкощі кожного виду практично неможливо через величезних обсягів інформації. Якщо робота програмістом Вас зацікавила, то рекомендуємо заздалегідь вибрати напрямок, який ближче Вашого серця. Детальніше ознайомитися з інформацією про програмування можна в мережі інтернет.

     У програмістів зазвичай немає проблем з працевлаштуванням. Це одна з найбільш потрібних професій в усьому світі. Вибір цієї спеціальності ніколи не залишить без роботи й шматка хліба.

    Recent Articles

    spot_img

    Related Stories

    Stay on op - Ge the daily news in your inbox